Створення альпійської гірки
Якщо будинок може розповісти про його господаря, то прибудинкова ділянка – це візитна картка власниці особняка. Гарне оформлення ландшафту стало невід'ємним атрибутом сучасних поціновувачів життя у власному будинку. Особливою любов'ю та популярністю власників та ландшафтних дизайнерів користуються альпійські гірки чи альпінарії. Саме тому ми з особливою ретельністю та душею ставимося до планування цих елементів ландшафтного дизайну для своїх замовників.
Влаштування альпійської гірки
Особливості планування
Cтворіння альпійські гірки ми починаємо з дизайну. Спеціалісти студії Ваш Новий Сад створюють конфігурацію та дизайн альпійської гірки в залежності від уподобань та побажань кожного замовника. Але є моменти, які ми обов'язково враховуємо під час проектування навіть маленької альпійської гірки:
-
Рельєф ділянки. Якщо на території є перепади висот чи природні особливості рельєфу, це наш козир. Саме в такому тлі чудово впишеться дизайнерський елемент.
-
Клімат. Враховується весь календарний рік, виходячи з особливостей температурних режимів та вологості, ми підбираємо рослини, встановлюємо дренажні системи та вибираємо вид альпійської гірки.
-
Композиція. Залежить від розміру ділянки, розташування ландшафтного елемента і вашої фантазії. Ми розміщуємо квітники та рослини пропорційно кам'яним компонентам, враховуємо при цьому особливості декору, які повинні гармонувати за кольором, фактурою, обсягом. Для цього у компанії Ваш Новий Сад є дизайнер альпійських та японських ландшафтів. Ми впевнені, що його творчі рішення вразять Вас. У нашому Портфоліо Ви знайдете безліч фотографій вже облаштованих альпійських гірок і вам буде простіше замовити індивідуальний дизайн проект гірки для вас.
Не питайте ілюзій про те, що створення альпійської гірки це легко та просто. Ваш будинок будувався на багато десятиліть, а починався з проектування. Також і при створенні кожного проекту ландшафтного дизайну ми спираємося на аналіз даних із створюємо моделі для подальшого втілення. Без детально продуманого плану встановлення каміння, дренажу, дендроплану, Ваша альпійська гірка ризикує стати купкою.
Послідовність створення альпінарію
Альпійська гірка – архітектурний елемент ділянки, тому до створення ми підходимо дуже серйозно. Фахівці компанії Ваш Новий Сад завжди дотримуються такої послідовності дій при проектуванні та створенні альпійської гірки:
-
Планування альпійської гірки виходячи з кліматичних особливостей та рельєфу місцевості.
-
Вибір заповнення альпійські гірки: каміння, рослини, декоративні елементи, водні споруди.
-
Придбання та доставка конструктивних елементів, посадкового та декоративного матеріалу.
-
Розмітка місцевості за габаритами майбутнього альпінарію, видалення верхнього покриття з родючим шаром, підготовка ґрунтовий суміші.
-
Пристрій дренажу, встановлення валунів і каміння, пошарове засипання грунту з трамбуванням.
-
Вертикальне планування з розміщенням великих декоративних елементів (містки, масивні фігурки).
-
Використання аквадизайну, створення водойми та інших водних елементів.
-
Посадка рослин за проектною схемою.
Щоб Ваша альпійська гірка вже влітку змогла радувати Вас своїм колоритом, ми рекомендуємо розподілити реалізацію проекту створення альпійської гірки за часом. Планування, створення проекту та попередній вибір матеріалів ми пропонуємо зробити взимку, або рано навесні, а з першими теплими днями замовити матеріали та рослини та приступити до реалізації проекту.
Види альпійських гірок
Альпійські гірки в образах
Якщо особливості ділянки враховані, ми переходимо до вибору різновиду альпійської гірки. Для цього ми разом із клієнтом розглядаємо варіанти альпійських гірок. Адже альпійська гірка – це імітація певного природного Гірського образу! "Ваш Новий Сад" пропонує своїм клієнтам створення альпійської гірки у наступних природних образах:
-
Каскадний струмок. Альпійські гірки такої форми викликають найбільший інтерес. Неймовірно жива та динамічна композиція розкриє характер будь-якої ділянки. Завдяки струмкам, яруси альпійської гірки зливаються в єдину картину, незалежно від висоти об'єкта. Рослини в даному випадку варто підбирати вологолюбні.
-
Долина. У цьому виді альпійської гірки ми підкреслюємо максимальну схожість із гірським плато. Використовуємо великі камені-брили, а простір між ними заповнюємо флористичною композицією.
-
Альпійський Луг. Цей варіант альпійської гірки наголошує на рослинності. Тому, ми підбираємо яскраві фарби в квітах та низькорослих травах, без використання чагарників та великих елементів декору.
-
Скалка . Такий варіант улаштування кам'янистої місцевості ми використовуємо як протиставлення висотним об'єктам ділянки. У цьому випадку найкраще розкурюється краса шаруватого каменю (сланець, піщаник) і мініатюрних альпійських рослин.
-
Утьос. Громіздка побудова каміння великого розміру сухим способом імітує природний елемент крутого схилу. Прекрасно виглядають чагарники та високорослі трави. Вигідно наголошує на великих перепадах висот на рельєфі.
Оформлення альпійської гірки
Як і у будь-якій справі, у ландшафтному дизайні є свої правила. При створенні ідеальної альпійської гірки ми враховуємо безліч факторів – архітектура будинку, планування ділянки, розташування локації по сторонах світла та щодо інших об'єктів у саду. Створіння рослинної композиції залежить від площі відведеної для альпійської гірки, розміру та виду вибраного каменю, від вибраного природного образу та існуючих умов.
Для виконання робіт з влаштування альпійської гірки ми залучаємо спеціально підготовлений та навчений персонал. Підбір та доставка матеріалів, робота дернопідрізчика,монтаж великого каміння, облаштування дренажу та влаштування водних об'єктів вимагають спеціальних знань, обладнання та ресурсів. Після затвердження проекту Ландшафтний дизайнер Ваш Новий Сад не залишається осторонь, а здійснює авторський нагляд за якістю проведення робіт та дотримання всіх необхідних норм, відповідності вимог технології та умов для життя рослин.
Рослини для альпійської гірки
При підборі рослини для альпійської гірки фахівці "Ваш Новий Сад" використовують низькорослі та повільно зростаючі рослини, що не вимагають рясного поливу.
Крім того, ми обов'язково беремо до уваги особливості рельєфу ділянки, кліматичні особливості, зимостійкість рослин
Найбільш підходящими рослинами для альпійських гірок є ґрунтопокровні багаторічники у поєднанні з низькорослими, карликовими та стелячими формами хвойних рослин.
Висаджуючи рослини на гірку необхідно пам'ятати, що в нижній частині альпійської гірки буде більше вологи, а на піднесенні грунт висихатиме швидше.
Тому внизу ми висаджуємо вологолюбні рослини, середній ярус займають тінелюбні рослини, на вершину альпійської гірки ми висаджуємо рослини не вимагають рясного поливу і ті, що люблять сонце.
Ціна створення альпійської гірки великою мірою залежить від вартості підібраного каміння та рослин. Чим екзотичніші рослини та каміння, тим вища ціна.
Замовити альпійську гірку у Києві
У Києві, як і в інших містах України, безліч фахівців та компаній, які пропонують послуги та у яких можна купити проект та замовити облаштування альпійської гірки. Зробіть правильний вибір! Якщо ви захочете звернутися до нас – ми з радістю візьмемося до цієї роботи. Ми запропонуємо вам найкращу ціну за кращу якість!
Наш дендролог зможе гармонійно ув'язати гірську сосну із шилоподібним флоксом, як це робить сама природа. Ви отримаєте грамотну консультацію щодо розміщення гірки, з урахуванням ваших побажань та умов ділянки.
Ваші вкладення окупляться прекрасним виглядом і зроблять ділянку будинку неповторною, як справжній гірський краєвид.
Телефонуйте 0503035074!